Győzelemmel mutatkoztak be a Száguldó Tanárnők

2020.10.16

Filó Edit újabb aranyéremmel gyarapította díjainak számát: ezúttal a 35. Spar Budapest Maratonon női párosban végzett az abszolút kategóriában az első helyen. A Meru csapat tagjának beszámolóját olvashatjátok:

„Először futottam Budapest egyik ikonikus futóversenyén (eddig csak szurkoltam rajta), Spar Maraton Budapesten.

Női páros kategóriában indultunk, Száguldó Tanárnők csapatnévvel, párom Zita angolt oktat, én pedig zenét (klarinét, szaxofon), így nem kellett sokat gondolkodnunk a néven.

Márcsak a száguldást kellett hozzátenni hitelességünkhöz, gyorslábú csapattársam Kovács Zita 20,6 km-t futott, nekem 21,6 km jutott.

Hálás vagyok, hogy Zita rögtön igent mondott a versenyre, egy csapatot tudtunk alkotni, amely

kiemelkedően szerepelt.

Nagyszerű futóidőjárás volt, így könnyedén teljesítettem a kitűzött versenytempót, egyáltalán nem volt mélypont, öröm volt minden lépés.

Abszolút első női párosként végeztünk, elégedettek vagyunk az eredménnyel.”