Futóként mindegy, hogy kezdő vagy profi szinten állsz, valószínűleg benned is ott a késztetés, hogy tisztában legyél a teljesítményeddel, miként tudsz tovább fejlődni, vagy esetleg csak egy kis motiváció hiányzik. Erre ideális megoldás egy jó futó alkalmazás. De melyik? Az alábbiakban segítünk egy gyors körképpel bemutatni a népszerűbb applikációkat, ami között biztos találsz számodra szimpatikusat.
Blog
A zsírégetés és a fogyókúra egy örök téma. Sokan fogyni szeretnének, mások csak formálni, szálkásítani kicsit az alakjukat, vannak, akik javítani próbálnak az egészségükön. Az indok mindenkinél más és más. Nézzük, hogyan lehet a zsírégetés eredményes és tartós!
A comb kidörzsölődése egy kellemetlen, fájdalommal járó jelenség. Tévhit, hogy csak a súlyfelesleggel rendelkezők problémája, a vékonyabb testalkatúakat és a sportolókat is intenzíven érinti. Az viszont tény, hogy szinte mindenki csak akkor kezd el foglalkozni ezzel a témával, ha a gond már fennáll. Pedig a megelőzéssel sok kellemetlenségtől megkímélheted magad. Nézzük mit tehetsz, hogy megelőzd és mit tehetsz ellene, ha már baj van.
Korábbi cikkünkben a mesterséges futópályák országos listáját állítottuk össze. Azonban a terepfutás is egyre népszerűbb, sokan vágynak kiszabadulni a városi zsúfoltságból és inkább a természet közelségét választják. Ezért egyre nagyobb az igény a terepfutó útvonalakra is. Ha szeretnél te is az aszfaltról, vagy a rekortán pályáról terepre váltani, akkor az alábbi listában biztos, hogy megtalálod a kedvedre valót.
A futást sokan a legegyszerűbb sportnak tartják, ami részben igaz is. Viszont azt már kevesebben gondolják át, hogy valójában mennyire komplex mozgásforma. Minden testrészed munkára fogja és közben az izomcsoportok összehangoltan dolgoznak. Épp ezért a futás az egyik legideálisabb eszköze a fogyásnak. Nézzük hogyan!
Az első részben (A valódi különbség a svédmasszázs és a sportmasszázs között – 1. rész), arról írtam, hogy a képzés elvégzésén kívül milyen tulajdonságokkal érdemes rendelkeznie egy masszőrnek, ha nem svéd, hanem sportmasszázzsal szeretne foglalkozni. Ebben a cikkben pedig arról fogok írni, hogy a kezelésen kívül mi jellemzi még a sportmasszázst.
Rengeteg ilyen és ehhez hasonló címmel lehet találkozni az interneten. A többségük olyan különbségeket ír le, hogy sportmasszázsra főleg sportolók járnak, a sportmasszőr sokkal erősebben masszíroz, a sportmasszázs után izomláza van az embereknek, a sportmasszázs drágább stb. Ezek részben igazak is. A valódi különbség azonban nem magában a kezelésben van, sokkal inkább a masszőr személyében, a környezetben és a háttérmunkában
A narancsbőr, orvosi nevén cellulit a nők 95%-át érinti. Sajnos nem válogat, kortól, testalkattól, genetikai adottságoktól függetlenül rengeteg nő küzd ezzel a problémával. Azonban mindenki számára van egy hármas fegyver a narancsbőr ellen: testmozgás, táplálkozás, felületi kezelés. Ennek a hármasnak a jegyében összeállítottunk egy listát, ami segít megszüntetni a narancsbőrt, valamint megelőzni a későbbi megjelenését.
Kedvet kaptál a futáshoz? Ahhoz, hogy ez ne egy egyszeri fellángolás legyen, hanem szokásoddá váljon – ami talán a legnagyobb kihívásod lesz, akkor tudatosan kell belevágnod. A következőkben megosztunk veled edzéstervet, tanácsokat, fontos tudnivalókat, hogy belőled is futó válhasson! A MERU lesz az első edzőtársad!
Február 14-én két helyszínen kerül megrendezésre a MERU Valentin-napi páros futóverseny. A hagyományos versenyektől eltérően most nem a célba érés eredménye lesz a fontos, hanem az élmény. Gyertek, ünnepeljük együtt a szerelmesek napját! Ha szeretnél készülni a versenyre, Futás hidegben? Kérdések és válaszok! című cikkünkben hasznos tippeket olvashatsz.
Nem árulunk el nagy titkot azzal, hogy az újévi fogadalmak listáján elsők között valamilyen sport elkezdése szerepel. Az indokok eltérőek, van, akit a fogyókúra, van, akit önmagában az egészsége, vagy a sportos életmód kialakítása vezérel. De vajon miért buknak el sokszor ezek a saját magunknak tett ígéretek olyan hamar? Bánfalvi Renáta Szelenge, futó, sportedző, gerincedző, a MERU csapat tagja, 5+1 tanácsával megválaszolja számodra ezt a kérdést.
A hideg időben sokan meghátrálnak a futástól. Igaz, a szervezet könnyebben alkalmazkodik a meleghez, mint a hideghez, azonban a hűvösebb levegőnek megvannak a pozitív előnyei. A következő cikkünkben a gyakran felmerülő kérdéseket járjuk körbe.
Aki rendszeresen sportol, vagy gyakran végez nehéz fizikai munkát, az tudhatja, hogy a megerőltető testmozgás gyakran jár együtt az izomlázzal, izomgörccsel, a fáradt, nehéz végtag érzéssel, illetve alkalmanként sérülésekkel is. Lássuk, hogyan tehetsz ezek ellen a kínzó kellemetlenségek ellen a MERU SportCare jégzseléinek használatával! Izomlazító krém – Egy must-have termék mindenkinek címú cikkünkben arról is olvashatsz, hogy egy jól megválasztott izomlazító izomlazító krém milyen esetekben segíthet.
Az izomlazító elengedhetetlen társ a sportban, egy kimerítő edzés után hatékonyan ápolja a túlterhelt testrészeket. Azonban bárkivel megeshet, hogy meghúzza, megrándítja valamelyik testrészét, vagy megerőltető fizikai munkát végez, amitől izomgörcse, izomláza lesz és fáj, sajog itt-ott. Egy jól megválasztott izomlazító ilyenkor azonnali enyhülést nyújt.
Bármilyen sportról és mozgásformáról van szó, minden edzés szakaszosan van felépítve, így természetesen a futás is az ismert négy klasszikus etapból áll: bemelegítés, edzés, levezetés, nyújtás. A rutinos futókat nyilván nem kell meggyőzni a bemelegítés fontosságáról, de ha kezdőként olvasod ezeket a sorokat, akkor kérjük, hidd el, hogy az edzés első szakasza elmaradhatatlan!
Van egyáltalán értelme ennek a mondatnak? Túlzásba lehet vinni a gyógyulást? Röviden: igen. De mit is jelent ez? Mi van akkor, ha valaki túlkomplikál egy sportsérülést? Persze ez még mindig jobb, mint ha valaki nem foglalkozna vele. Miért fontos a magnézium, ha futó vagy? című cikkünkben arról olvashatsz, miért elengedhetetlen a nyomelem pótlása.
Egy bakancslista összeállítása segít neked abban, hogy tudatosítsd, milyen élményeket szeretnél megélni, és milyen célokat szeretnél elérni a futással. Biztos sok olyan pillanatod volt már, mikor eszedbe jutott, „de jó lenne, ha…”, viszont ezek a gondolatok hamar feledésbe is merültek. Itt az ideje összegyűjteni a vágyaidat, vesd papírra, mentsd le a telefonodra, tedd ki a hűtőre post-it-tel, ragaszd ki a falra, mindegy hogyan, de legyen veled minden nap a bakancslistád és használd motivációnak!
A futás egyre közkedveltebb és ezt felismerve, egyre több város érzi feladatának a futópályáik korszerűsítését, vagy új futókörök kialakítását. Az utóbbi években számos fejlesztés történt, mi pedig összegyűjtöttük, hogy hol tudsz a futás szeretetének hódolni.
Sétálni mindnyájan szeretünk, és azt is tudjuk, hogy ez az egyik legegészségesebb mozgásforma. Nincsenek szigorú szabályai, nincs korhoz kötve, nap- és évszaktól függetlenül űzhető szabadidős tevékenység, nem jár sérülésekkel, nem kerül semmibe, jót tesz testnek és léleknek. Ám ha nem csak az ebédet szeretnéd lejárni, és többre vágysz annál, hogy kiszellőztesd a fejd, akkor érdemes szintet lépni a kellemes andalgás után. Iktass be rendszeres gyaloglást a mindennapi rutinodba, és tekints sportolásként erre a mozgásformára.
Ameddig a futás és a kocogás jótékony hatásait szinte levegővétel nélkül tudnánk sorolni, addig a szóban forgó két mozgásforma közötti különbségek már jócskán feladják a leckét. Azt laikusként is tudjuk, hogy a futás az nem kocogás, mint ahogy a kocogás sem futás (mert intenzitásukban eltérnek egymástól), de hogy pontosan mekkora az a sebesség, ami már vízválasztó, arról sokszor még egy amatőr futónak sincsenek pontos ismeretei.
Ha van valami, amire egy sportolónak szüksége van, az a magnézium, ami nemcsak tabletta formájában, de krémként is könnyen bevihető a szervezetbe. A magnézium többek között megdobja az energiaszintet, segít a feszült izmok lazításában, és hidratálja a bőrt, ezért érdemes a legjobb termékeket választani. Izomlázra edzeni? című cikkünkben arról olvashatsz, hogy izomláz esetén milyen hatással bír az edzés, szabad-e egyáltalán ilyenkor sportolni.
Tetszik vagy sem, az óraátállítást idén sem ússzuk meg. Október 30-án kezdődik a téli időszámítás, és bár egy órával többet alszunk, ennek meglesz a maga ára. A belső ritmusunknak alkalmazkodnia kell majd az „ajándék” egy órához, de ahhoz is, hogy korábban fog sötétedni. Jönnek az egyre zimankósabb, ködösebb reggelek, a hidegebb, csapadékosabb napok, úgyhogy futóként is ajánlott tudatosan készülni a téli időszakra.
Mindenki érezte már kellemetlenül magát az öltözőben a futás utáni lábszag miatt. A kellemetlen szag azonban nem kell, hogy adottság legyen – egyszerű eszközökkel igenis könnyen leküzdhető, sőt, a cipők jó illatát sem lehetetlen megtartani. Ráadásul ehhez mindössze néhány praktikára lesz szükség, no meg a MERU SportCare lábdezodorára.
Ha megkérdezzük a rendszeresen futókat, mégis, hogy bírják, és nem unalmas-e futni, tízből tíz azt fogja mondani: eleinte nehéz volt, aztán egyre könnyebben ment, majd egyre jobban élvezték, ma meg már el sem tudják képzelni az életüket futás nélkül. Egyszerűen szeretik és igénylik ezt a mozgásformát. A rutinos futók ezen tapasztalata általában ösztönzőleg hat azokra, akik egy ideje már kacérkodnak a futás gondolatával, de a sérülések elkerülése és a lelkesedés megőrzése érdekében be kell tartanunk néhány alapszabályt.